Веселі мухоморчики


Сьогодні було надзвичайно цікаве заняття з дітьми у гуртку "Мозаїка". Діти з захопленням і цікавістю виготовляли веселих мухоморчиків.

Розповідь про мухомор

Мухомор – отруйний гриб з роду Мухоморових. У цього красеня розкішний, зазвичай яскраво-червоний капелюшок з білими цятками, колечко бахроми на ніжці. Цей красивий, але отруйний гриб зустрічається практично у всіх лісах нашої планети.

Чому мухомор так називається? Походження назви цього гриба історичне – так як його використовували здавна для відлякування мух. Ці гриби розтирали дрібно, додавали порошок в підсолоджену воду і змащували нею ті місця, де мух було найбільше. Мухи летіли на солодке і гинули, скуштувавши отруєної води.

Опис мухомора

Мухомор – досить великий гриб з м’ясистим тілом і ніжкою. У молодих екземплярів капелюшок має куполоподібну форму, а в процесі росту вона розкривається у вигляді парасольки. Ніжка мухомора розширена до основи, легко відділяється від капелюшка. Зверху ніжку обрамляє «спідничка». Розмножується гриб мухомор спорами, що мають вигляд білого порошку.

У сімействі мухоморів налічується понад 600 видів. Колір мухомора залежить від його виду і віку. Капелюшки мухоморів можуть бути червоні, жовті, білі, зелені, коричневі, помаранчеві. Найбільш відомими мухоморами є мухомор червоний, бліда поганка, смердючий мухомор, мухомор королівський, мухомор цезаря. Майже всі мухомори дуже отруйні, найотрутнішим представником їх сімейства є бліда поганка.

Гриб мухомор відомий своїми галюциногенними властивостями, а деякі види мухоморів смертельно отруйні. Винні в цьому іботенова кислота, мускарин та інші компоненти. Яд мухомора поширюється по організму швидко, так що ознаки отруєння мухомором з’являються приблизно через 15 хвилин після вживання отруйних грибів. Про мухомор і його отруйні властивості знають навіть діти.

Але навіть отруйні мухомори їдять деякі тварини, а люди навчилися використовувати його в медицині в лікарських цілях.

Коментарі