Магічне свято Івана Купала


6 липня в бібліотеці № 20 пройшла народознавча година «Магічне свято Івана Купала». Івана Купала – один з найбільш древніх і містичних слов’янських свят, яке відзначають в ніч з 6 на 7 липня. Відвідати захід і познайомитися з традиціями купальського свята прийшли юні читачі бібліотеки.


Діти дізналися про витоки свята Івана Купала, про те, що цей день виник ще з часів язичництва Юні читачі дізналися, що Іванов день спочатку був присвячений язичницькому богу Купалі. Але після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилася ім’ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

Дітям цікаво було почути також про те, що свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та любові. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало з’єднання двох стихій – води і вогню, чоловічого і жіночого начал.


В ході заходу бібліотекар познайомила дітей з традиціями і обрядами свята Івана Купала. Юні читачі з великим зацікавленням сприймали розповідь бібліотекаря про купальські ритуали і повір’я. Наприклад те, що у ніч на Івана Купала молодь стрибає через багаття, дівчата плетуть вінки і ворожать на судженого, всі веселяться і шукають загадковий цвіт папороті.

Дітям дуже сподобалась пізнавальна народознавча година про свято Івана Купала, вони дізналися, що наші пращури раділи цього дня і вірили, що купальські обряди допоможуть їм захистити свій будинок і близьких, зміцнити здоров’я і попросити у долі щастя.

По завершенні заходу бібліотекар відзначила, що незважаючи на те, що більшість сучасних людей сприймають Івана Купала, як ще один привід вибратися на природу і відпочити, не варто забувати про дійсний сенс свята і про глибокий зв’язок наших предків з природою.

Коментарі