Свята Покрівонько, покрий мою голівоньку


14 жовтня — велике свято для справжніх козаків та незаміжніх дівчат

Існує кілька легенд про це красиве осіннє свято, коли православні християни відзначають Покрову Пресвятої Богородиці — 14 жовтня за новим стилем.

Ось одна із них. У 910 році в місті Єрусалимі Пресвята Богородиця, під час богослужіння, з’явилася юродивому Андрію і його учневі Єпіфанію. Богоматір накрила їх та всіх віруючих білим покривалом, яке захистило від видимих і невидимих ворогів.

Чудесне явлення Богородиці підбадьорило греків і додало їм сил у війні з сарацинами.

На Київській Русі з Покрови починали святкувати весілля, а дівчата ходили молитися в церкву, щоб Господь дав їм хороших женихів.

За народною прикметою, якщо на Покрову буде сніг — більше пар вирішать одружитися у наступному році.

Хочеш заміж? Шукай ікону Святої Покрови у церкві!Якщо незаміжні дівчата на свято Покрови побувають із смиренним серцем у церкві, помоляться Матері Божої про свою долю та поставлять свічку — буде їм щастя і чоловік хороший. Тільки, йдучи сьогодні до храму, не забудьте примовляння, яке треба сказати 7 разів: «Свята Покрівонько, покрий мені голівоньку», «Мати-Покрівонько, покрий Матір сиру Землю і мене молоду», «Свята мати, Покровонько, накрий мою головоньку, хоч ганчіркою, аби не зостатися дівкою», «Свята мати, Покровонько, завинь мою головоньку, чи в шматку чи в онучу — най ся дівкою не мучу!» Обирайте те, яке до вподоби — і у добру путь!

Що робити в день Покрови незаміжнім:

Спекти щось і пригостити приємних вам людей.
Нагодувати птахів і тварин.
Вранці заплести косу і тільки у вечірній час розплести.
Подати милостиню, при цьому сказавши про себе: на двох.
В цей день не можна носити штанів – тільки сукні або спідниці.
В цей день треба купити квіти і поставити їх у вазу в центр столу.
Вітати з цим святом всі сімейні пари.Коментарі